Czas tak szybko leci, że nawet nie wiem kiedy mija kolejny tydzień. W natłoku obowiązków udało mi zrobić kolka ozdób do włosów. I o ile ozdoby zrobiłam szybko to już napisanie posta (pomimo, że taki krótki) zajęło mi dużo czasu :(
Oto moje gumki do włosów, wykonane z kolorowych różyczek piankowych.
Każdy tydzień przynosi nam nowe wyzwanie i nowe prace. Ja głównie skupiam się na przeglądzie materiałów i ich szukaniu. Jak tak dalej pójdzie to mi się przydasie skończą 😉
Tym razem Ewunia zrobiła :
Krajobraz Polski - Morskie Oko
Kartkę pieska z życzeniami na moje urodziny
Plakat o koronawirusie
Wszystkie prace zgłaszamy do konkursu Klubu Twórczych Mam.
Wprawdzie już maj, więc mam poślizg, ale najważniejsze, że kolejny obrazek - miesiąc wyszyty :) Marzec wyszywałam od zera, bo ten wyszyty został prezentem.
Serdecznie Was witam w kolejnej części kursu haftu koralikowego. Zestaw do haftu z wcześniejszego postu trafia do rąk ...
...
... ponieważ w terminie do 5 maja na kurs zgłosiły się tylko 3 dziewczyny, to wszystkie Panie otrzymują zestaw do haftu koralikowego.
Dzisiaj zapraszamy na kolejną część kurs haftu koralikowego pod patronatem naszego sponsora Firmy Coricamo.
W poprzedniej części kursu mieliśmy o wyszycia xxx elementy naszego wzoru (szara część wzoru).
U mnie to wygląda tak:
Mając taką bazę możemy zabrać się za koraliki :)
Akcesoria, które mogą ułatwić nm pracę są takie same jak przy hafcie krzyżykowym (zobacz TUTAJ). Dodatkowo możemy się zaopatrzyć w matę do rękodzieła, na której możemy umieścić swoje koraliki podczas haftowania. Ja osobiście używam w tym celu styropianowych tacek. mata do rękodzieła (AC 8870)
Drugim gadżetem do haftu koralikowego są pudełka o koralików. Ja swoje koraliki przechowuje w woreczkach strunowych, na których mogę nakleić numer koloru danych koralików i co najważniejsze nie są drogie.
pudełka o koralików (PUD 03-695)
Haftować koralikami można na Aidzie bądź płótnie o prostym policzalnym splocie. Do haftu koralikowego najbardziej nadaje się Aida o gęstości 54 oczka/10 cm), czyli 14 ct (968-01), bo w niej oczka odpowiadają wielkości koralików i nie ma problemu ze zbyt ciasnym lub zbyt luźnym ułożeniem koralików. Ja haftuje również na płótnach, na których są namalowane wzory koralikowe. Więcej informacji o kanwach można znaleźć TUTAJ.
Przygotowanie kanwy o haftu koralikowego jest identyczne jak do haftu krzyżykowego. TUTAJ można znaleźć wszystkie informacje na ten temat.
Narzędzia potrzebna do haftu koralikowego to odpowiednie igły, nici i koraliki.
W sprzedaży dostępne są specjalne igły do haftu koralikowego. Są bardzo cienkie i długie na 4 - 6 cm. Mają też małe oczko, aby ułatwić przewlekanie koralików. Osobiście wolę te dłuższe igły, bo łatwiej mi na nie nawlekać koraliki.
igły do koralików (AC 124-350) lub igły do koralików (IGL D 1764)
Do przyszywania koralików najlepsze są mocne nici poliestrowe, dzięki którym koraliki trzymają się dobrze na tkaninie, a nitka nie przerywa się w czasie nawlekania koralików. Nitka powinna być w kolorze materiału lub zbliżonym. Przy haftowaniu koralikami przezroczystymi, można przyciemnić ich kolor - haftując ciemniejszą nitką lub rozjaśnić - haftując nitką jaśniejszą.
nici Nymo (AC 8871)
nici Mars „120" (AC 8873)
nici Tytan 80 (AC 8915)
Najlepsze są koraliki czeskiej firmy Preciosa rozmiar 10 (o średnicy 2,3 mm) lub japońskiej firmy TOHO rozmiar 11 (o średnicy 2,2 mm). Koraliki mogą być matowe, perłowe, przezroczyste, z metaliczną wkładką lub metalizowane. Można więc dobrać odpowiedni rodzaj koralików i nadać pracy odpowiedni styl - bardziej lub mniej błyszczący. Gama kolorystyczna koralików jest tak duża, że można je dopasować do każdego wzoru i uzupełnić nimi cały lub tylko fragment haftu. Na stronie www.coricamo.pl można znaleźć stałą paletę kolorów koralików.
Jeżeli któraś z Was nie dysponuje karlikami, a chce wziąć udział w kursie i wyszyć obrazek to proszę o kontakt na maila twasylow@wp.pl postaram się podesłać trochę koralików i igłę. W temacie maila proszę wpisać "haft koralikowy".