Kartki BN na okrągło 2015


Przeglądając Wasze blogi trafiłam do Rudlis, a tam na zabawę "karteczki świąteczne na okrągło przez cały rok". Zabawa fajna, bo przez rok można zrobić 12 sztuk kartek bez większego wysiłku, a co najważniejsze bez pośpiechu. W każdym miesiącu dziewczyny podają materiały jakie mają się znaleźć na kartkach. 

 

 

GRUDZIEŃ 2015

W tym miesiącu pomysłodawczynią tematu na kartkę była Inka  :) . Tematem zabawy w grudniu - ostatnim miesiącu zabawy :( jest:
kartka świąteczna wg własnego pomysłu!

Nie ma ograniczeń, nie ma żadnych obowiązkowych elementów, ale to nie oznacza, że było łatwo :)

 

Uczestnicząc w zabawie DMC  Świąteczna zabawa 2015 postanowiłam wykorzystać  udostępniane tam wzory do zrobienia karteczek świątecznych, takim to sposobem powstała karteczka z dzwoneczkiem,  bombką i reniferem :) A na koniec moje krótkie podsumowanie:

Wspólną zabawę zaczęłam dopiero w marcu, postanowiłam więc zazwyczaj robić po dwie karteczki, nie zawsze takie same, ale podobne. 
 

 

LISTOPAD 2015

 

W tym miesiącu pomysłodawczynią tematu na kartkę była Rudlis :) . Tematem listopadowej zabawy jest:
Poinsecja czyli gwiazda betlejemska.
Należy ją umieścić na kartce w dowolnym miejscu,
można dodać dwie, trzy poinsecje.
Może być elementem najważniejszym lub być dodatkiem do większej kompozycji. Może oczywiście być w dowolnym kolorze, może to być gotowy kwiat, własnoręcznie wykonany, może być tekturka, stempel. Nie ma ograniczeń :)

Kartkę którą przygotowałam jest liftem karteczki wykonanej przez Wiolę na Wyzwanie z Gościem #47  i bierze udział w Urodzinowym Wyzwaniu Ekspresowym #2 na blogu firmowym Rapakivi. 

 

PAŹDZIERNIK 2015

 

W tym miesiącu pomysłodawczynią tematu na kartkę była Inka :) . Do wykonania kartka świąteczna stworzona
wg mapki. Dodatkową wytyczną jest użycie tekstu, czyli konieczny jest napis :)
Reszta: materiały, dodatki i kolory - dowolne.
Takie wytyczne pomimo, iż wyglądają na proste i jasno określone przerażają mnie, może dlatego że się nie spodziewałam mapki ;)
Pełna obaw zabrałam się do pracy i tak powstały misiowe karteczki
z dzwoniącymi czapeczkami :) 

 

WRZESIEŃ 2015

 

W tym miesiącu pomysłodawczynią tematu na kartkę była Rudlis :) Musze przyznać, ze się postarała, bo dla ułatwienia przygotowała nam tablicę inspiracji, na której były motywy choinek, jeleni, gwiazdek, kolory, kształty.

Wystarczyło wybrać jeden motyw i zainspirować się nim, ale dla mnie to i tak był twardy orzech do zgryzienia. Walczyłam z tym tematem prawie cały miesiąc
i wymyśliłam coś takiego:) Proste, łatwe i chyba w klimacie :)
Sami oceńcie, czekam na Wasze opinie :)


SIERPIEŃ 2015

 Inka na sierpień wymyśliła, że  kartka będzie z dowolnym zwierzątkiem. temat ciekawy i gdybym miała więcej czasu to można było poszaleć ze zwierzątkami, ale niestety jest jak jest i czasu ciągle mało :(

Tak więc w tym miesiącu stawiam na prostotę :) Odgrzebałam w moich skrapkach jelonki i śnieżne choinki oraz stary papier, który zalegał w zapomnianej szafie i oto są moje propozycje na sierpień. tonacje jak zwykle dwie: biała i ecru. 

Zapraszam do wspólnej zabawy więcej info <TUTAJ

 

 

 LIPIEC 2015

Mroźne kartki, które były tematem lipca bardzo mnie ucieszyły, bo zapowiadały się upały, a to miała być odskocznia w zimne klimaty. Niestety było tak gorąco, że nie nalazłam czasu na ochłodę, więc kartki też nie zdążyłam zgłosić do zabawy u Dziewczyn :(

 


 

CZERWIEC 2015

 

Tematem kolejnej edycji świątecznego kartkowania jest ulubiony kolor.  Należy wykonać kartkę świąteczną w ulubionym kolorze, można użyć kilku odcieni jednego koloru, od jasnego do ciemnego byle trzymać się tego wybranego. Można dodatkowo użyć bieli lub ecru jako dopełnienia.

Mój ulubiony kolor to fiolet i kartka oczywiście musi być fioletowa :) ostatnio zakupiłam papier ozdobny w takim właśnie kolorze i mam okazje go wykorzystać :) S U P E R :)

Ostatnio byłam pierwsza, a dziś chyba ostatnia, jakie to życie jest przewrotne.
No, ale najważniejsze, ze dałam rade i mam karteczki w moim ulubionym kolorze. Karteczkę ze świeczkami zgłaszam do zabawy :) 

 

 Kartka w fioletach ze świeczkami :) 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kartka w fioletach z dzwoneczkiem i śnieżynkami :)

 

 

 

 MAJ 2015

Tematem kolejnej edycji świątecznego kartkowania jest anioł, aniołek lub aniołki.  Można wykorzystać ilustrację, zdjęcie, stempel, tekturkę z aniołem. Można wyciąć samodzielnie lub za pomocą wykrojnika.
Anioł nie musi być głównym motywem kartki, ważne by się pojawił.

 Temat maja - Aniołek, niby proste zadanie do wykonania, bo zawsze Aniołek kojarzy się ze świętami BN, ale co tu wymyślić i jak go wkomponować w kartkę.
Początkowo myślałam o hafcie matematycznym, ale nie chciało mi  się dłubać,
a może to był dobry pomysł? Gdzieś miałam papiery kupione, ale zniknęły mi
z pola widzenia (znalazły się jak już zrobiłam kartki).
Zabijając nudę buszowałam po internecie znalazłam nową technikę rękodzielniczą, a mianowicie iris folding, polegającą na tworzeniu obrazków z pasków papieru. Znalazłam bardzo łatwy i jasny kurs DIY stworzony przez Rudlis :) <TUTAJ>

Postanowiłam spróbować swoich sił, ale nie miałam pomysłu na pierwszą pracę, aż tu nagle tak niech to będzie Aniołek. I tak powstały moje kartki, które zgłaszam do zabawy Kartki BN na okrągło.


 

 

 KWIECIEŃ 2015

W miesiącu kwietniu tematem przewodnim jest styl shabby chic. Dziewczyny objaśniają czym cechuje się ten styl :

 • powierzchnia stylizowana na starą, spękaną, odrapaną, przecieraną i sprawiającą wrażenie "wiekowej",

 • kolory pastelowe, rozbielone, wytarte jakby, głównie ecru, seledyn, błękit, różowy, żółty i szary (jasne odcienie).

 • kobiecy design - słodko - romantyczny (kwiatki, groszki, koronki, ornamenty, napisy).

Nie wiem czy udało mi się wczuć w ten styl i przekazać jego istotę.
Oceńcie i podpowiedzcie co mam jeszcze zmienić i poprawić.  Tak powstały moje kolejne karteczki w zabawie :) Chętni do zabawy mogą  przyłączyć się w każdej chwili, więcej informacji  <TU>
 MARZEC 2015

W miesiącu marcu jest to papier KRAFT i sznurek. Początkowo nie wiedziałam jaki jest to papier i miałam z tego powodu nie brać udziału
w zabawie, ale wpadł mi w ręce papier falisty i postanowiłam go wykorzystać. Tak powstała moja pierwsza karteczka w zabawie :) Chętni do zabawy mogą  przyłączyć się w każdej chwili, więcej informacji  <TU> 

 LUTY 2015

Lutowy temat do realizacji to :

Kartka pełna prezentów! 

 

 

STYCZEŃ 2015 


W styczniu należy wykonać kartkę:
 o nietypowym kształcie: nie koło, nie kwadrat, nie prostokąt 
i koniecznie dodać śnieżynki do swojej pracy.


3 komentarze:

 1. Ale masz już piękny dorobek! dam radę chyba dorzucić Twoją garść mrozu do lipcowych kartek, bo gorąc faktycznie spowalniał, mnie też ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) późno zaczęłam, więc postanowiłam robić po 2, bo zawsze się przydadzą :)

   Usuń
 2. Śliczne kartki. Co jedna to ładniejsza. W zeszłym roku też brałam udział w zabawie u Rudlis i Inki. Chociaż bardzo lubię kartki, w tym roku odpuściłam i właściwie żałuję, oglądając takie cudowności. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń