Kartki BN na okrągło 2016

 

 Przedłużenie zabawy Świąteczne kartkowanie  
na 2016 rok. No to zaczynamy :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ 2016

Dowolność, ale czy na pewno? - wyzwanie grudniowe - kartka wg własnego uznania - dowolną :)

Jak już przysiadłam do nadrabiania zaległości z listopada to przy okazji powstała karteczka na grudzień. Temat wyzwania niby łatwy, ale czy tak do końca? Najgorzej jest robić co się chce jak się nie wie co się chce ;)
U mnie powstały dwie karteczki ze śnieżynkami w klimacie Elzy ;) 

 
 

 

LISTOPAD 2016

Dzieci, sanki, sanna... - wyzwanie listopadowe.

Obiecałam sobie , że już będę starać się dotrzymywać terminów, ale ten czas tak szybki leci, że w końcu znów się spóźniłam :(  

Miałam swoje małe założenie do tej zabawy, żeby każdy motyw był wyszywany co okazało się nie lada wyzwanie. Szukałam i szukała i nic nie znalazłam, a jak zrobiłam karteczkę to wzór sam wpadł mi w ręce. Tak to czasami jest przewrotnie. Jednak pomimo tego wszystkiego karteczka powstała, wprawdzie po czasie i nie z takim haftem,
ale jest i spełnia warunki :) 

Wytyczne do wyzwania listopadowego: 

Jako motyw przewodni na kartce należy umieścić dzieci, bądź sanki, bądź jedno i drugie :) Zima, choinka, zabawy na śniegu, dzieciaki i sanki - zabawa, radość! 

 

PAŹDZIERNIK 2016

Na początek krótkie wyjaśnienie,  opuściłam wyzwanie wrześniowe, którego tematem były media, bo mi nie leżą :(  trudno czasem tak bywa.

Temat październikowy: coś naturalnego 

 

W tym miesiącu można zrobić kartki w wybranej przez siebie technice, ale wykorzystać trzeba jakieś dary natury. 

Inka podpowiada:
"Jesień przynosi nam suszone pąki, żołędzie, patrzcie uważnie pod nogi, może coś znajdziecie pod nogami? Patyczki? Leśnie skarby?

No dobrze. Po kolei, dla inspiracji, czego można przykładowo użyć (choć jak zawsze i tak mnie zaskoczycie czymś nietypowym:)) to mogą to być:

małe szyszki, cynamon, anyż, listki zasuszone (laurowe np) gałązki (ułożone w gwiazdkę lub choinkę), korę, drewienko, piórka, łupiny, susz (pomarańczki) ..." 

Po "odpoczynku" wrześniowym (chociaż ten miesiąc był wyjątkowo ciężki) czas zabrać się do pracy. Tak się zabierałam, że brakło mi czasu. Nadrobiłam i mam nadzieję, że Inka uzna moje karteczki pomimo, iż tak późno :)

 


 

 

WRZESIEŃ 2016

 

 Mediowo ze stemplem - wyzwanie wrześniowe

Opuściłam ten miesiąc w zabawie, bo przeraziły mnie media. Przeglądając Wasze prace podziwiam łączenie różnych technik i różnych mediów, ja tak nie umiem i może też trochę boję się pracować z takimi materiałami.

Kartka wrześniowa to jedyna której nie zrobiłam
w całej zabawie, więc postanowiłam podjąć to wyzwanie i spróbować swoich sił.

Wytyczne Inki :

Temat na wrzesień - zrób kartkę z użyciem mediów i stempla.

Co to są te media?

 • farby, 

 • tusze, 

 • mgiełki, 

 • pasty, 

 • kredki, 

 • pastele, 

 • akwarele, 

 • eco liny, 

 • perlen peny i brokaty w płynie

czyli właściwie to wszystko za pomocą czego możemy samodzielnie pokolorować lub ozdobić, pomalować tło, tekturkę, kawałek kartki, kartonu itp. Ano tak, z pozoru temat może okazać się trudniejszy, ale wiem, że nie sprawi Wam aż takich dużych kłopotów, jak pobawicie się w "brudzenie" papieru, malowanie i nanoszenie mediów! (nawet lakier do paznokci może nam posłużyć za medium). 

Nie wiem czy nie przesadziłam z tym wszystkim, w myślach trochę inaczej miał ta karteczka wyglądać, ale stempelek nie chciał mnie słuchać i lał farbę jak popadło :( Czekam na Wasze opinie, a przede wszystkim rady jak działać z mediami, co powinnam zmienić, poprawić. 

W swoich pracach użyłam:

1. pasteli olejowych do wykonania bazy,

2. brokatu w płynie do bazy, ale też do ozdobienia centrum kartki,

3. stempel gwiazdki i farbki do uzupełnienia tła i połączenia go z centrum,

4. perła w płynie jako uzupełnienie i taka kropka nad i ;) 

 
 

 

SIERPIEŃ 2016


Temat sierpniowy: Kartka z humorem,
czyli święta na wesoło

W tym miesiącu bardzo fajny temat, ale niestety bardzo ciężko było mi znaleźć śmieszny wzór do haftowania. Pomimo czasowego poślizgu udało mi się skończyć moją BN karteczkę z wesołym Mikołajem :) 

 

 

LIPIEC 2016

 


Temat lipcowy: lift kartki :)

W tym miesiącu Inka mnie zaskoczyła. Od dawna podziwiam dziewczyny, które inspirują swoimi pracami w naszej zabawie, ale nie spodziewałam się, że ja też mogę  kogoś inspirować. A tu Inka poprosiła mnie o zrobienie karteczki - inspiracji na lipiec. Nie mogłam się nie zgodzić, bo takie zaproszenie to zaszczy. Karteczka w lipcu nie jest zbyt trudna -  liftujemy kartkę świąteczną z  You Tube.
Oryginał wygląda tak: 

 

 

 

Ja trochę poszalałam wzorzyście i kolorystycznie, ale mapki się trzymałam, myślę, że nie wyszły najgorzej ;)

Pozdrawiam i życzę wielu owocnych prac :) 

Poniżej galeria moich karteczek :)
 

 

CZERWIEC 2016

Temat wyzwania czerwcowego:

Kartka z elementem metalowym

W czerwcu dla ochłody będzie metalowo.

Proszę, aby na świątecznych kartkach pojawił się jakiś metaliczny element:

 • zawieszka

 • ćwiek

 • spinacz biurowy

 • folia alu

 • agrafka

 • metalowa zszywka

 • drucik

 • inne metalowe przedmioty

 

W końcu udało mi się znaleźć chwilkę czasu i oto jest ...
... moja karteczka z metalowym elementami :) 

Tym razem tylko jedna, ale mi bardzo się podoba :) 

 


 

 

MAJ 2016

 

Temat wyzwania majowego: robimy kartkę inną niż dotychczas, dowolną jeśli chodzi o temat, ale za to spróbujcie pomyśleć, czego dawno nie robiłyście, może szydełkujecie, może oprócz scrapków i haftów, które pojawiają się najczęściej potraficie użyć innej niż w swoich ostatnich postach techniki.

Ponieważ moim prywatnym założeniem w tej zabawie jest wykonywanie karteczek wyszywanych to miałam nie mały problem. Najprościej byłoby zrobić karteczkę w technice Iris Folding, ale taką zrobiła już Inka :) 

Poszukałam, popatrzyłam i znalazłam delikatny wzór choineczki, którą postanowiłam ozdobić elementami quilling-u. Myślałam, że w tym miesiącu nie będę walczyć z czasem a tu znów walczę z czasem. W planach karteczka miała być ładniejsze, ale poległam w technice quilling-u i dwie  pozostałe są bez zawijasków :(  Sami oceńcie co z tego wyszło :) 

 KWIECIEŃ 2016

 

Tematem wyzwania kwietniowego są nietypowe dla świąt BN kolory :) 

 

Nasze zadanie na kwiecień będzie związane z kolorami. Nietypowymi dla świąt zimowych. 

Odpowiednimi raczej dla niedawnej Wielkanocy i nieco przewrotnymi jak prima aprilis.

 

Robimy w kwietniu wesołe, pełne nasyconych, wiosennych barw kartki. Może spróbujecie dziwnych połączeń, a może łatwiej będzie trzymać się jednej, szalonej tonacji? Można dopełniać bielą i ecru, ale niech nie zdominują kartki.
Mile widziane będą kolory z rogatego wzornika.

Ponieważ moim prywatnym założeniem jest w tej zabawie wykonywanie karteczek wyszywanych to miałam mały problem, ale uratował mnie wzornik, z którego powstała tęczowa bombka :)  Takie właśnie bombki wisiały na choince jak byłam jeszcze dzieckiem :) i właśnie te bombki najbardziej pamiętam :) 

 

Przepraszam, że kazałam Wam tak długo czekać, ale czasami życie samo układa scenariusz i nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć.

 


 

 

MARZEC 2016

 

Tematem wyzwania marcowego są świąteczne światełka,czyli wszystko,
co świeci.

 

 

Ano tak, świąteczny czas umilają nam rozjaśniające mrok przyjemnym blaskiem np.

 • lampki na choince

 • świecące gwiazdy jako ozdoby 

 • łańcuchy świetlne

 • latarenki wewnętrzne i zewnętrzne

 • świece (np w stroikach) i świeczniki

 • inne rozjaśniające nasz dom światełka

Ale uwaga: nie chodzi o gwiazdy, tzn. na kartce ma być coś innego niż rozgwieżdżone niebo, bo to inna bajka :)

Myślałam, myślałam i wymyśliłam :)
Ośnieżone lampiony, wykonane złotą nitką metalizowana dla efektu większego blasku :) zdjęcie nie oddaje całego "światła" umieszczonego we wzorze.

 


 

 

LUTY 2106

 

Tematem wyzwania lutowego jest
kartka świąteczna z okienkiem.

Na kartce obowiązkowo musi pojawić się okno, ale może mieć różne formy, może to być motyw okna dosłownie, wtedy dobrze jest umieścić coś za nim, czyli w jego tle, albo można zrobić otwór, dziurę inaczej mówiąc, która stworzy nam okienko. Styl dowolny, technika dowolna.

Zgodnie z moim załączeniem powstały kolejne karteczki wyszywane. Brałam udział w HAFCIARSKIM PARTY #7
i w ramach tej zabawy zrobiłam karteczkę wyszywaną z bombką. A ponieważ ma ona okienko postanowiłam doszyć jej dwie koleżanki ;) i tak powstał komplet karteczek w trzech odsłonach.


 

 

 

STYCZEŃ 2016


Temat wyzwania styczniowego:
Kartka inspirowana wiankami - na kartce umieścić należy motyw wianka, najlepiej żeby był zrobiony samodzielnie, choć nie jest to wymóg konieczny, techniki dowolne.

 

Moim głównym załączeniem w tym roku jest, aby w miarę możliwości wszystkie karteczki były wyszywane. W pewnym sensie wracam do korzeni, bo moje pierwsze kartki jakie wyszywałam były właśnie wyszywane.

W styczniu przedstawiam wyszywane wianuszki w trzech wersjach kolorystycznych.  

 Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza