środa, 8 sierpnia 2018

LWÓW miasto wspomnień i kontrastów . . .

LWÓW był i nadal pozostaje ważną częścią polskiej tradycji historycznej i kulturowej. W tym pięknym mieście zachowało się wiele śladów polskiego dziedzictwa. Nasza wycieczka 1-dniowa do Lwowa wprowadzi Państwa w niepowtarzalny klimat oraz pozwoli obejrzeć prace sławnych artystów i architektów. Mamy nadzieję, że urok Lwowa zachęci również do podróży wielodniowych na Ukrainę – Kresy Wschodnie oraz góry!
Do Lwowa jeździmy zarówno przez przejście graniczne w Krościenku, jak i przez Medykę – wszystko w zależności od miejsca zakwaterowania zgłoszonych chętnych. Stąd poniższa mapa przedstawia głównie odległość z Bieszczad do Lwowa. Powrót przez tę samą granicę.

 

 

PROGRAM WYCIECZKI do LWOWA:

• wyjazd na wycieczkę do Lwowa około 6 rano (rozkład jazdy poniżej)

• podróż do Lwowa odbywamy autokarem obok zamku w Krasiczynie, miasto – twierdza Przemyśl, Gródek, gdzie umarł Władysław Jagiełło
LUB przez Ustrzyki Dolne (bieszczadzka stolica sportów zimowych), Chyrów (słynny konwikt ojców jezuitów), Sambor (miasto handlu), Rudki (miejsce pochówku komediopisarza Aleksandra Fredry)
(wybór trasy zależy m.in. od tego skąd odbieramy klientów – podróż jest z opowieściami przewodnika, ale bez wysiadania)

przejazd obok dworca kolejowego (wzorowany na dworcu wiedeńskim!)

wycieczka autokarowa – Politechnika, dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, biblioteka Ossolineum, Galeria Obrazów, pałace, ulice Gródecka, Akademicka, Piekarska, Łyczakowska, pomnik króla Daniela, cerkiew katedralna św. Jura…

zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich

czas wolny w centrum miasta, możliwość obiadu (25 zł)

spacer po starówce: Baszta Prochowa, Rynek z m.in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Apteka (z lampą I. Łukasiewicza), Katedra Ormiańska (wnętrze), Kaplica Boimów, Katedra Łacińska (wnętrze), pomnik A. Mickiewicza, Hotel George, cudowna figura Matki Bożej, Prospekt Swobody z pomnikiem Tarasa Szewczenki, Cerkiew Przemienienia Pańskiego (wnętrze)

zwiedzanie WNĘTRZA Teatru OPERY i Baletu z kurtyną H. Siemiradzkiego, salą lustrzaną, widownią na 1000 osób!

możliwość zakupów w centrum Lwowa lub przed granicą w Krościenku
(nie zatrzymujemy się przed granicą w Medyce ze względu na niekorzystny kurs walut przeliczany przez sprzedawców)

zakończenie wycieczki około 22-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych)

 

 

Pełna oferta i terminarz na www.bieszczader.pl

Serdecznie zapraszam

do ciekawego spędzenia czasu i zwiedzania :)

2 komentarze: